utorok 24. júla 2012

Ako si vybrať firmu na tvorbu stránky?


Úspešné podnikanie v dnešnej dobe závisí od mnohých faktorov. Asi tým najdôležitejším je vybrať si správnych ľudí, s ktorými budeme spolupracovať. Toto netreba v žiadnom prípade zanedbať pretože naši spolupracovníci môžu byť zárukou úspechu alebo neúspechu našej spoločnosti. Tak je tomu aj pri výbere firiem s ktorými plánujeme spolupracovať externe.
Spoločnosť ktorá nám má vytvoriť našu webstránku, zohráva významnú úlohu a preto je treba vyberať obozretne. Pred výberom spoločnosti, je dobré si ujasniť naše požiadavky.  Pred tým ako oslovíme jednotlivé spoločnosti nám musí byť jasných niekoľko faktov.
Musíme vedieť akú rozsiahlu stránku budeme požadovať a v akých jazykoch bude pracovať. Je dôležité vedieť aj to či si texty a informácie chceme upravovať sami alebo to necháme na zhotoviteľa webu, alebo či neplánujeme v budúcnosti spustiť e-shop. Dôležité je aj to, či už máme hosting alebo doménu.
Po zohľadnení týchto kritérií, je dobré obrátiť sa na viacero spoločností, ktoré nám na základe týchto informácií, budú schopné vyhotoviť cenové ponuky. Po obdržaní cenových ponúk je dobré si ich porovnať a zatriediť do kategórií. Najnižšie ceny obvykle ponúkajú študenti, drahší sú živnostníci, a najvyššie ceny majú obvykle veľké spoločnosti.
Ak sa už rozhodneme, pre konkrétnu ponuku, je dobré si ešte zistiť referencie firmy a pozrieť sa na jej predchádzajúcu tvorbu.
Ani v prípade tvorby stránok neznamená najnižšia cena automaticky výhru. Kvalita nie je síce priamo úmerná cene, ale často sa od nej odvíjajú doplnkové služby a technická podpora.
Pri študentoch, sú síce ceny najnižšie a aj kvalita stránok môže byť dobrá, ale hrozí tu riziko nespoľahlivosti a nemôžeme očakávať žiadny daňový doklad. Zlatou strednou cestou sú živnostníci. Ak však chceme najvyššiu spoľahlivosť a technickú podporu 24 hodín denne, mali by sme sa obrátiť na veľkú spoločnosť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára